Publikohet traileri i ri i “Resident Evil: Kapitulli i Fundit”

Seria e Filmave “Resident Evil” mund te jete duke perfunduar por kjo nuk do te thote se Milla Jovovich dhe kasti tjeter i aktoreve nuk do te bejne buje ne filmin e fundit. Regjisori Paul Thomas Anderson u tha pjesemarresve te New York Comic Con se filmi i fundit qe do te dale do te kthehet…

Will Smith ne posterin e ri te “Bukuri Kolaterale”

  New Line Cinema dhe Village Roadshow Pictures kane publikuar posterin e ri te “Bukuri Kolaterale” (Collateral Beauty), dhe sigurisht qe Will Smith eshte aty. Posteri i publikuar eshte imazhi i pare ne galerine e fotove ne fund te ketij artikulli. Per te pare trailerin e filmit, klikoni ketu. Filmi eshte me regji te fituesit te…

James Gunn flet per rolet femerore tek Rojtaret e Galaksise Vol. 2

Diten e marte(date 11 Tetor, Dita Nderkombetare e Vajzave) regjisori James Gunn mori pak kohe per te folur rreth kesaj dite dhe se si ajo lidhet me filmin Rojtaret e Galaksise Vol2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2). Kuotimi i me poshtem eshte marre nga faqja zyrtare e regjisorit James Gunn. “Grate, ne te gjithe…

Traileri i Power Rangers leshohet nga Lionsgate

Perpara debutimit ne Comic Con-in e New York, Lionsgate ka leshuar trailerin e filmit “Power Rangers”. Trailerin mund ta shikoni duke klikuar ketu. Galeria e fotove te personazheve dhe aktoreve gjendet ne fund te artikullit. “Power Rangers” ndjek historine e pese gjimnazisteve krej normale te cilet duhet te transformohen kur ata zbulojne se qyteti i tyre i…

17 Klasike Disney qe do te ribehen ne filma te vertete

Nga “Aladini” tek “Mbreti Luan”, shikoni cilat jane filmat ne projektet e Diney per rirealizimin e tyre ne filma me njerez te vertete. Guy Ritchie, regjisori me fame boterore, eshte ne negociata per te ribere Klasikun e vitit 1992, Aladinin si film me njerez te vertete. Filmi i ri thuhet se do te permbaje shume…

Quackerz, nga data 20 Tetor ne kinema

Nga data 20 Tetor ne kinemate shqiptare nis shfaqja e filmit te animuar Quackerz. Filmi I animuar ka per regjizor dhe shkrimtar Viktor Lakisov. Thelbi I ketij filmi eshte beteja e rosave me njerezit per vendin nen diell. Nje konflikt nis mes Rosave Mandarine te zones dhe Rosave te Egra Ushtarake te cilat qendrojne ne nje…