Duke u punuar per “Ride Along 3” me Ice Cube dhe Kevin Hart

“Ride Along 3” eshte duke u zhvilluar me skenarist Phil Hay dhe Matt Manfredi. Ice Cube dhe Kevin Hart pritet te marrin perseri rolet e James Payton dhe Ben Barber. “Jemi duke shkruar skenarin per momentin, jam duke pritur per ta lexuar dhe jemi shume te lumtur per idene dhe se cfare ajo mund te…

Don Kishoti i Disney merr per skenarist Billy Ray

Ne Dhjetor 2012, u tha se Walt Disney Pictures do te zhhvillonte nje adaptim te “Don Kishotit te Mances” bazuar ne romanin e Miguel de Servantes  se vitit 1605. The Hollywood Reporter sjell lajme se ka rinisur i gjithe projekti duke vendosur Billy Ray (The Hunger Games, Captain Phillips) si skenarist te filmit te Don Kishotit…

Publikohet traileri i ri i “Resident Evil: Kapitulli i Fundit”

Seria e Filmave “Resident Evil” mund te jete duke perfunduar por kjo nuk do te thote se Milla Jovovich dhe kasti tjeter i aktoreve nuk do te bejne buje ne filmin e fundit. Regjisori Paul Thomas Anderson u tha pjesemarresve te New York Comic Con se filmi i fundit qe do te dale do te kthehet…

LAJM I FUNDIT

 J.K. Rowling ka konfirmuar se do te kete 5 filma te “Bisha Fantastike dhe Ku T’i Gjejme Ato” (Fantastic Beasts and Where to Find Them). Deri me tani dinim se do te kishte vetem 3 filma.

Will Smith ne posterin e ri te “Bukuri Kolaterale”

  New Line Cinema dhe Village Roadshow Pictures kane publikuar posterin e ri te “Bukuri Kolaterale” (Collateral Beauty), dhe sigurisht qe Will Smith eshte aty. Posteri i publikuar eshte imazhi i pare ne galerine e fotove ne fund te ketij artikulli. Per te pare trailerin e filmit, klikoni ketu. Filmi eshte me regji te fituesit te…

James Gunn flet per rolet femerore tek Rojtaret e Galaksise Vol. 2

Diten e marte(date 11 Tetor, Dita Nderkombetare e Vajzave) regjisori James Gunn mori pak kohe per te folur rreth kesaj dite dhe se si ajo lidhet me filmin Rojtaret e Galaksise Vol2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2). Kuotimi i me poshtem eshte marre nga faqja zyrtare e regjisorit James Gunn. “Grate, ne te gjithe…

Traileri i Power Rangers leshohet nga Lionsgate

Perpara debutimit ne Comic Con-in e New York, Lionsgate ka leshuar trailerin e filmit “Power Rangers”. Trailerin mund ta shikoni duke klikuar ketu. Galeria e fotove te personazheve dhe aktoreve gjendet ne fund te artikullit. “Power Rangers” ndjek historine e pese gjimnazisteve krej normale te cilet duhet te transformohen kur ata zbulojne se qyteti i tyre i…

17 Klasike Disney qe do te ribehen ne filma te vertete

Nga “Aladini” tek “Mbreti Luan”, shikoni cilat jane filmat ne projektet e Diney per rirealizimin e tyre ne filma me njerez te vertete. Guy Ritchie, regjisori me fame boterore, eshte ne negociata per te ribere Klasikun e vitit 1992, Aladinin si film me njerez te vertete. Filmi i ri thuhet se do te permbaje shume…