A E DINI SE?

A e dini se Ryan Gosling u be aktori kryesor ne rolin e Noah ne filmin “The Notebook” sepse regjisori po kerkonte dike jo te bukur?

The Notebook eshte  nje drame romantike amerkane e vitit 2004 me regjisor Nick Cassavetes dhe bazohet ne nje roman te vitit 1996 me te njejtin titull nga Nicholas Sparks. Filmi ka per aktore kryesor Ryan Gosling dhe Rachel McAdams si nje cift i ri qe rane ne dashurin ne vitet 1940. Historia e tyre rrefehet nga nje burre i diteve te sotme (portretizuar nga James Garner) duke ia thene historine nje shoqeje ne azilin ku ai qendron (luhet nga Gena Rowlands, e cila eshte nena e Cassavetes).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s