Kete jave ne kinemate e Tiranes

on

Ne kinemate e Tiranes, gjate kesaj jave do te shfaqen filmat e meposhtem.

Jack Reacher: Mos u Kthe Kurre (Jack Reacher: Never Go Back) – Jack Reacher duhet te zbuloje te verteten pas nje konspiracioni te madh qeveritar ne menyre qe te pastroje emrin e tij. Ne largimin e tij si nje i arratisur, Reacher zbulon nje sekret te mundshem nga e kaluara e tij i cili mund te ndryshoje jeten e tij pergjithmone.

Ferri (Inferno) – Kur Robert Langdoni zgjohet ne nje spital italian me amnezi, ai bashkohet me Dr. Sienna Brooks dhe se bashku ata duhet te nxitojne perreth Europes per te shpetuar boten nga nje virus vdekjeprures.

Mendjendriturit (Masterminds) – Një roje nate në një kompani makinash të blinduara, në pjesën jugore të Shteteve të Bashkuara organizon një nga grabitjet më të medha të bankave, në historinë e Amerikës.

Llogaritari (The Accountant) – Një llogaritar mjeko-ligjor korigjon pasqyrat financiare të manipuluara për klientë të paligjshëm.

Vajza ne Tren (The Girl on the Train) – Nje e divorcuar nderlikohet ne nje investigim per nje person te zhdukur i cili do te kete nje impakt shume te madh ne jeten e saj.

Femija e Bridget Jones (Bridget Jones’s Baby) – Fokusi I Bridget ne jeten prej beqareje dhe te karriera e saj nderpritet kur ajo merr vesh se eshte shtatzane, por ka nje problem… ajo mund te jete vetem 50% e sigurt per identitetin e babait te femijes.

Deepwater Horizon – Nje dramatizim i tmerrit te Prillit 2010 kur fortesa germuese per nxjerrjen e naftes, Deepwater Horizon, shperthen dhe krijon derdhjen me te rende ne historin e Shteteve te Bashkuara.

Mekaniku: Ringjallja (The Mechanic: Resurrection) – Arthur Bishop mendonte se e kishte lene pas te shkuaren e tij prej vrasesi kur armiku i tij me i madh rremben dashurine e jetes se tij. Tani, ai eshte i detyruar te udhetoje perreth botes per te kryer 3 vrasjet e pamunudra dhe te beje ate qe ai di te beje me mire, t’i beje ato te duken si aksidente.

Shtepia e Znj. Peregrine per Femije te Cuditshem (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children) – Kur Jacob zbulon te dhena per nje mister qe zgjatet ne kohe, ai gjen Shtepine e Znj, Peregrine per Femije te Cuditshem. Por, rreziku zmadhohet kur ai njihet me ata qe jetojne atje dhe meson per fuqite e tyre te pazakonta.

Lejleket (Storks) – Lejleket  i jane larguar jetes se tyre ne te cilen ata u jepnin femije familjeve te reja. Por kur nje porosi per nje bebe paraqitet, lejleku me i mire si postier duhet te ndreqe te gjitha gabimet dhe te dorezoje beben te familja e tij e re.

Jeta Sekrete e Kafsheve Shtepiake (The Secret Life of Pets) – Jeta e qete  e  nje qeni Terrierme emrin Max trazohet kur pronari I tij merr Duke ne shtepi, nje qen rrugesh qe Maxi e urren qe sa e shikon.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s