Posteri i ri per “Nocturnal Animals” me aktoret Amy Adams dhe Jake Gyllenhaal

Focus Features ka leshuar posterin e ri te “Nocturnal Animals” i cili ndodhet dhe ne fund te ketij artikulli.

Nga skenarist/regjisori Tom Ford (A Single Man) vjen nje romance thriller e nje intimacie dhe tensioni terheqes qe eksploron linjat e holla mes dashurise dhe mizorise, mes hakmarrjes dhe shpagimit. Te nominuarit per Cmimin Oskar Amy Adams dhe Jake Gyllenhaal aktrojne si nje cift te divorcuarish qe zbulojne te verteta te erreta per njeri-tjetrin dhe per te dy ata bashke.

Michael Shannon, Aaron Taylor-Johnson, Isla Fisher, Karl Glusman, Armie Hammer, Laura Linney, Andrea Riseborough dhe Michael Sheen jane disa prej aktoreve te tjere kryesore te filmit.

Bazuar ne romanin “Tony and Susan” nga Austin Wright, “Nocturnal Animals” vjen ne kinemate boterore prej dates 9 Dhjetor. Premiera e filmit ishte ne Toronto International Film Festival ne 11 Shator.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s