Del Traileri i Ri i “Rogue One: Nje Histori e Luftrave te Yjeve” se bashku me posteri i tij te ri

rogue-one-poster-excerpt

Po nis te duket gjithmone e me shume si Luftrat e Yjeve, gjate ardhjes se stines se ftohte dhe ndryshimit te ores na kujtojne se dimri po vjen dhe se bashku me te edhe filmi i ri i Luftrave te Yjeve.

Rogue One: Nje Histori nga Luftrat e Yjeve (Rogue One: A Star Wars Story) eshte me regji te Gareth Edwards. Sot eshte publikuar traileri i ri i filmit si dhe posteri i tij i fundit per filmin.

Traileri i ri eshte me i permbledhuri qe kemi pasur deri me tani. Qe nga babi i Jyn qe rrembehet nga Perandoria kur ajo ishte e vogel per ti ndihmuar ata te ndertonin nje Yll Vdekjeje deri tek rekrutimi i Jyn nga Rebelet per ti ndihmuar ata te shkaterrojne Yllin e Vdekjes dhe po ashtu bashhkimi i forcave te Jyn me Rebele te tjere per te arritur te njejtin perfundim – traileri i ri i permban te gjitha. Dhe gjithhcka duket spektakolare. Per ta pare trailerin e ri, klikoni ketu.

Posteri ka te gjitha detajet e nje posteri te Luftrave te Yjeve, me nje dizajn familiar dhe nje vendosje qe te kujton posterat e tjere te sages se filmave te Luftrave te Yjeve. Ai gjithashtu luan me konceptin e drites kunder erresires. Te gjithe personazhet gjenden ne qender te posterit se bashku me nje ngjyre bojeqielli qe te jep idene e nje beteje buze detit te cilen nuk e kemi pare ne asnje prej filmave te sages.

Dhe sigurisht, pas gjithe kesaj gjendet Darth Vader.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s