Kete jave ne kinemate e Tiranes

1735587_image2_1

Ne kinemate e Tiranes jane duke u shfaqur filmat e meposhtem.

Mendjendriturit (Masterminds) – Një roje nate në një kompani makinash të blinduara, në pjesën jugore të Shteteve të Bashkuara organizon një nga grabitjet më të medha të bankave, në historinë e Amerikës.

Llogaritari (The Accountant) – Një llogaritar mjeko-ligjor korigjon pasqyrat financiare të manipuluara për klientë të paligjshëm.

Vajza ne Tren (The Girl on the Train) – Nje e divorcuar nderlikohet ne nje investigim per nje person te zhdukur i cili do te kete nje impakt shume te madh ne jeten e saj.

Femija e Bridget Jones (Bridget Jones’s Baby) – Fokusi I Bridget ne jeten prej beqareje dhe te karriera e saj nderpritet kur ajo merr vesh se eshte shtatzane, por ka nje problem… ajo mund te jete vetem 50% e sigurt per identitetin e babait te femijes.

Deepwater Horizon – Nje dramatizim i tmerrit te Prillit 2010 kur fortesa germuese per nxjerrjen e naftes, Deepwater Horizon, shperthen dhe krijon derdhjen me te rende ne historin e Shteteve te Bashkuara.

Marauders – Kur nje banke goditet nga nje vjedhje brutale, te gjitha evidencat drejtojne per tek pronari dhe klientet e tij me te fuqishem. Por, nje grup agjentesh te FBI germojne me thelle nderkohe qe vjedhja vazhdon, behet me e qarte qe eshte duke u zhvilluar nje konspiracion.

Mekaniku: Ringjallja (The Mechanic: Resurrection) – Arthur Bishop mendonte se e kishte lene pas te shkuaren e tij prej vrasesi kur armiku i tij me i madh rremben dashurine e jetes se tij. Tani, ai eshte i detyruar te udhetoje perreth botes per te kryer 3 vrasjet e pamunudra dhe te beje ate qe ai di te beje me mire, t’i beje ato te duken si aksidente.

Shtepia e Znj. Peregrine per Femije te Cuditshem (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children) – Kur Jacob zbulon te dhena per nje mister qe zgjatet ne kohe, ai gjen Shtepine e Znj, Peregrine per Femije te Cuditshem. Por, rreziku zmadhohet kur ai njihet me ata qe jetojne atje dhe meson per fuqite e tyre te pazakonta.

Lejleket (Storks) – Lejleket  i jane larguar jetes se tyre ne te cilen ata u jepnin femije familjeve te reja. Por kur nje porosi per nje bebe paraqitet, lejleku me i mire si postier duhet te ndreqe te gjitha gabimet dhe te dorezoje beben te familja e tij e re.

Shtate te Mrekullueshmit (The Magnificent Seven) – Shtate burra te armatosur ne perendimin e vjeter bashkohen bashke gradualisht per te ndihmuar nje fshat te varfer kunder hajduteve te tmerrshem.

Jeta Sekrete e Kafsheve Shtepiake (The Secret Life of Pets) – Jeta e qete  e  nje qeni Terrierme emrin Max trazohet kur pronari I tij merr Duke ne shtepi, nje qen rrugesh qe Maxi e urren qe sa e shiukon.

Kaloresi i Vogel Trenk – Trenku 10-vjeçar, djaloshi fshatar dhe pronë e të ligut, Zotit Wertolt dëshiron të bëhet një kalorës dhe të çlirojë familjen e tij. Shpata e tij mund të jetë më e rëndë se ai vetë, por me praktikë të palodhur, ai shumë shpejt do të jetë gati për të mposhtur dragonj të llahtarshëm dhe për të shpëtuar vajzat që janë në ankth, përpara se t’ua pushtojnë zemrat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s