Pergatituni per nje feste post-apokaliptike ne fotot e reja nga filmi “Logan”

on

cuaxh7wvuaeay5x-jpg-large

Disa foto te tjera kriptike nga filmi i trete i Wolverine, i quajtur thjesht “Logan”, jane leshuar nga faqja zyrtare e Instagramit te 20th Century Fox. eshte e paqarte se cfare duan te thone, por sigurisht qe jane duke na pergatitur per nje feste post-apokaliptike, duke perfshire edhe nje limuzine (ndoshta makina e zgjedhur nga Logan) dhe nje burre te eger veshur me kostum. Galeria e fotove gjendet ne fund te ketij artikulli.

Me intersantja nga te gjitha fotot e leshuara (fotoja e pare ne galerine e meposhtme) eshte e nje personazhi te paspecifikuar qe shume mendojne se eshte keqberesi i librave komik te Marvel, Arcade. Arcade eshte nje keqberes qe eshte pronar i nje intelekti prej gjeniu, te cilen ai e perdor per te terrorizuar Wolverine dhhe pjesetar e te tjere te X-Men. Ky personazh nuk eshte konfirmuar asnjehere per filmin “Logan” dhe as aktori qe e luan nuk dihet kush eshte, por ajo qe mund te themi eshte se kjo skene e vecante e ka vendndodhjen ne El Paso te Teksasit.

Me regji te James Mangold dhe me kastin e aktoreve kryesore si Hugh Jackman dhe Sir Patrick Stewart, “Logan” vjen ne kinema ne 3 Mars 2017. Ky film do te jete dhe hera e nente qe Hugh Jackman luan rolin e Wolverine. Mangold po ben regjine e skriptit te shkruar nga James Kelly.

Mister Sinister dhe “Essex Corp” konfirmohen si keqberesit e ketij filmi, me thashetheme qe e drejtojne gishtin drejt Richhard E. Grant ne rolin kryesor te keqberesit. Dime qe keqeberesit e “Logan” perfshijne The Reavers, drejtuar nga Donald Pierce, si dhe grupin e preferuar te Wolverine, Arma X. Mbetet e thene nga hamendja se roli i Sinisterit do te jete i lidhur ngushte me krijimin e X-23, kloni femeror dhe i ri i Wolverine dhe kjo me ne fund i jep sens skenes se fundit te filmit “X-Men: Apokalipsi”.

Kasti i aktoreve per filmin “logan” perfshin edhe Eriq La Salle, Elise Neal, dhe Elizabeth Rodriguez.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s