Nje foto e re nga filmi “Logan” tregon nje vend jo te zakonshem

on

cuf0agnwiaeudlh

Nese ka dicka qe eshte bere me se e qarte per filmin “Logan” eshte se do te jete filmi me i erret deri me tani i sages se X-Men. Filmi i trete i Wolverine do te zhvillohet ne nje te ardhme depresive, dhe me sa duket te pakten njera nga keto vendndodhje do te ndihmojne ne theksimin e kesaj erresire.

 Hugh Jackman ka shperndare foton e mesiperme ne rrjetet e tij sociale diten e djeshme mbi te cilen aktori ka shkruar “fabrika e shkrirjes”. Ne kete foto ndodhet nje kulle qe mban rezervuar uji e rrezuar pertoke. Ky eshte nje nga vendndodhjet ku eshte filmuar filmi “Logan”  dhe nese vere me kujdes, do te shikoni nje makine te shtrenjte te parkuar atje jashte. Eshte po e njejta makine e cila eshte pare ne disa foto te leshuara ne web, e ngare nga Wolverine, keshtu qe me sa duket, heroi yne do te kete pune ne kete fabrike shkrirjeje. Kjo eshte fotoja tjeter misterioze e nxjerre nga seti i filmit “Logan” qe tregon se do te shikojme nje film akoma dhe me intensiv te X-Men.

Kjo kulle rezervuar uji tregon nje histori vazhdueshmerie te historise ne 2008. Ne kete vazhdimesi, shumica e heronjve te Marvel kishin vdekur, dhe Wolverinejetonte me familjen e tijne nje toke te shkrete ne Kaliforni. Kjo kulle duket si dicka kuptimplote e kesaj toke. Nderkohe, ne duhet te presim qe te shohim se cdo te ndodhe ne “Logan”, por tani, mbiemri me i sakte qe na vjen ne mendje per kete film eshte “terr”.

I vendosur ne vitin 2024, “Logan” do te ndjeke protagonistin Wolverine nderkohe qe fuqite e tij shheruese fillojne dhe veniten, dhe ndaj ai ka filluar te pije vazhhdimisht alkool qe te mposhte dhimbjet. Miku i tij i vjeter, Profesori X, nuk eshte se eshte me mire se Wolverine, duke qene se eshte bere jo fort i qendrueshme per shkak te moshes se tij. Ne fakt, nuk eshte se eshte nje kohe e mire per mutantet ne pergjithhesi. Thuhet se lindshmeria e mutanteve ka rene dramatikisht dhe popullsia ne pergjithesi ka rene. Nje organizate misterioze me emrin Transigen po rremben mutantet e rinj per t’i kthyer ata ne arme qe jetojne. S’ka nevoje te thuhet, qe kjo histori nuk eshte fort e pelqyeshme per Wolverine duke pasur ne te shkuaren e tij dhe Armen X. Pergjate kesaj aventure te fundit, ai do te takoje klonin e tij femeror, X-23, e cila nxjerr 2 kthetra nga secila dore (jo 3, sic e ka Wolverine). Duke qene se “Logan” do te jete filmi i fundit i Hugh Jackman do te luaje Wolverine, duket sikur kasti i aktoreve dhe regjisori po punojne fort qe ky te jete nje film madheshtor.

“Logan” pritet te dale ne kinema ne 3 Mars 2017.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s