Ferri (Inferno), nga data 20 Tetor ne kinema

3

Nga data 20 Tetor vjen ne kinemate shqiptare filmi Ferri (Inferno), krijuar nga libri me fame boterore i Dan Brown, shkrimtar i librave te mirenjohur nderkombetar si “Kodi i DaVincit” dhe “Engjej dhe Djaj”.

Kjo eshte aventura e trete e Robert Langdonit e adaptuar ne nje film te fituesit te Cmimit Oskar, Ron Howard i cili kthehet per te drejtuar filmin e bazuar ne bestsellerin nderkombetar te Dan Brown, Ferri (Inferno), i cili e gjen simobologjistin Robert Langdonin (luajtur serish nga Tom Hanks) ne nje varg te dhenash qe jane te lidhura me vete Dante Alighierin. Kur Langdoni zgjohet ne nje spital italian me amnezi, ai bashkohet me Sienna Brooks (luajtur nga Felicity Jones), nje doktoreshe qe Langdoni shpreson se do ta ndihmoje per t’i kthyer kujtesen. Se bashku, ata vrapojne perreth Europes per te ndaluar nje njeri te cmendur qe deshiron te leshoje nje virus vdekjeprures qe do te fshinte nga faqja e dheut gjysmen e popullsise se globit. Per te pare trailerin e filmit klikoni ketu

Ferri (Inferno) e pati premieren e tij boterore ne daten 8 Tetor ne Firence, Itali. Shfaqja e pare pas premieres ka qene ne 12 Tetor ne Filipine dhe Taivan dhe me pas ne kinemate e te gjithe botes. Ne Shqiperi, ai vjen vetem ne daten 20 Tetor.

Kasti i Aktoreve Kryesore
Ben Foster Ben Foster
Tom Hanks Tom Hanks
Sidse Babett Knudsen Sidse Babett Knudsen
Dr. Elizabeth Sinskey
Felicity Jones Felicity Jones
Irrfan Khan Irrfan Khan
Harry Sims ‘The Provost’
Omar Sy Omar Sy
Christoph Bruder
Ana Ularu Ana Ularu
Vayentha

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s