‘Jurassic World 2’ trajton te drejtat e kafsheve; ‘Kong: Ishulli i Kafkes’ tregon nje Perbindesh Detar

jurassic-world-2-will-begin-filming-in-hawaii-starting-february-2017-45

Jurassic World 2: Colin Trevorrow, i cili ishte regjisori i Jurassic World dhe do te jete producenti i Jurassic World 2″, thote se dinosauret ne kete film “do te jene nje paralele me trajtimin qe u behet kafsheve sot, abuzimi, eksperimentimi mjekesor, kafshet shtepiake… perdorimi qe u ka bere ushtria, kafshet si arme.” Chris Pratt dhe Bryce Dallas Howard do te riluajne rolet e tyre dhe J.A. Bayona do te jete regjisori i filmit te dyte, i cili mendohet te dalen e 22 Qershor 2018.

Kong: Ishulli i Kafkes: Nje perbindesh detar eshte shfaqur ne nje harte promocionale e ishullit imagjinar te Kong: Ishulli i Kafkes – por vetem nen driten e erret (shikohet ne galerine me poshte). Perndryshe, harta normale tregon planimetrin e Ishullit te Kafkes. Tom Hiddleston, Brie Larson dhe Samuel L. Jackson jan aktore ne kete film i cili pritet te shfaqet ne kinema ne 10 Mars 2017.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s