Digitalb VOD, 10 – 16 Tetor

on

banner-slideshow-gold

Kete jave, si cdo jave tjeter, ne kanalin Digi Gold dhe ne Popcorn (Sherbimi Video-on-Demand) i Digitalb po shfaqen 5 filma te rinj. Ata jane:

Kung Fu Panda 3 – Kur babai i Po-se, i humbur prej shume kohesh, rishfaqet serish, te dy, babe e bir udhetojne drejt parajses se pandave per te takuar personazhe fantastike dhe qe vertete te bejne te qeshesh. Por, i keqi supernatyror, Kai ka nisur te spastroje Kinen nga te gjithe mjeshtrat e Kung Fu-se. Po duhet te beje te pamunduren – te mesoje te trajnoje nje fshat te tere te mbushur me pandat e ngathta por sume te dashura qe te behen banda e fuqishme e Pandave te Kung Fu-se.

Captain America: Civil War – Me shumicen e njerezve qe u tremben veprimeve te super heronjve, qeveria vendos qe te vendose Aktin e Regjistrimit te Heronjve, nje ligj qe i vendos limite veprimeve te heronjve. Kjorezulton ne nje ndarje te Hakmarresve. Njeriu i Hekurt qendron me Ligjin , duke kerkuar qe veprimet e tyre te kontrollohen perndryshe qytete te tera do te shkaterrohen, por Kapiten Amerika mendon se shpetimi i botes eshte nje pune teper e rendesishme dhe se ata nuk mund ti besojne qeverise mbrojtjen e botes. Kjo rezulton ne nje lufte mes Skuadres se Njeriut te Hekurt (Njeriu i Hekurt, Pantera e Zeze, Vizioni, Vejusha e Zeze, Makineria e Luftes dhe Njeriu -Merimange) dhe Skuadres se Kapiten Amerikes ( Kapiten Amerika, Bucky Barnes, Skifteri, Sharon Carter, Scarlett Shtriga, SyFajkoi, dhe Njeriu Milingone) nderkohe qe nje i keq i ri eshte ai qe shkokton te gjitha problemet.

The Man Who Knew Infinity – Ne vitet 1910, Srinivasa Ramanujan eshte nje burre me nje inteligjence te pafund sa edhe varferia e madhe e shtepise se tij ne Madras, Indi nuk e pengon dot. Inteligjenca e tij ne matematike dhe vetebesimi i tij arrijne te kapin vemendjen e profesorit te mirenjohur te matematikes G.H. Hardy, i cili e fton qe te zhvilloje me tej llogaritjet e tij ne Kolegjin e Trinitis ne Cambridge. I detyruar qe ta leri gruan e tij, Janaki, Ramanujan e gjen veten ne nje toke ku teorite e tij teper intuitive te matematikes dhe vlerat e tij kulturore perballen me kerkesat e rrepta akademike te mentorit te shkolles se tij dhe realiteteve paragjykuese te Britanise qe po i drejtohej Luftes se Pare Boterore. Duke u perballur me kete dhe me familjen tij qe e kishte ne Indi, Ramanujan bashkohet me Hardyn ne nje lufte te perbashket qe do ta bejne Ramanujan nje nga dijetaret modern indian i cili thyeu me shume se nje barrier ne botet e tij.

Tini – El Gran Cambio de Violeta – Ne nje histori qe reflekton jeten e vertete te yllit adoleshent, martina Stoessel (Tini) do te lere pas boten e Violetes. Duke qene e vetme, ajo udheton ne fshtrat italiane ku ajo nis nje aventure krejt te re pergjate nje vere te pafund qe do ta percaktoje ate si njeri dhe te behet gjitashtu nje artiste krejt e re.

L’Abbiamo Fatta Grossa – Yuri Pelagatti (Albanese) deshiron evidencat e tradhetise se ish-gruas se tij dhe puneson Arturo Merlino (Verdone) duke e menduar si nje super detektiv. Te dy, aksidentalisht, gjejne nje kase te mistershme e cila eshte e mbusur me para.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s