A E DINI SE?

A e dini se Ryan Gosling u be aktori kryesor ne rolin e Noah ne filmin “The Notebook” sepse regjisori po kerkonte dike jo te bukur? The Notebook eshte  nje drame romantike amerkane e vitit 2004 me regjisor Nick Cassavetes dhe bazohet ne nje roman te vitit 1996 me te njejtin titull nga Nicholas Sparks. Filmi…

A E DINI SE?

A e dini se Jim Caviezel u godit nga rrufeja nderkohe qe ai ishte i varur ne kryq tek filmi “Pasioni i Krishtit” (The Passion of the Christ)? Pasioni i Krishtit eshte nje drame epike amerikane e vitit 2004 me regjisor Mel Gibson dhe aktor kryesor Jim Caviezel si Jezusi Krishti. Ajo tregon historine e…

Digitalb VOD, 17 – 23 Tetor

Kete jave, si cdo jave tjeter, ne kanalin Digi Gold dhe ne Popcorn (Sherbimi Video-on-Demand) i Digitalb po shfaqen 5 filma te rinj. Ata jane: Gjahtari: Lufta e Dimrit (The Huntsman: Winter’s War) – Action/Aventure/Drame/Fantazi – Eric dhe bashkeluftetarja e tij Sara, te rritur si luftetar te ushtrise se Mbretereshes se Akullit Freya, mundohen te fshehin dashurine…

Kete jave ne kinemate e Tiranes

Ne kinemate e Tiranes, gjate kesaj jave do te shfaqen filmat e meposhtem. Jack Reacher: Mos u Kthe Kurre (Jack Reacher: Never Go Back) – Jack Reacher duhet te zbuloje te verteten pas nje konspiracioni te madh qeveritar ne menyre qe te pastroje emrin e tij. Ne largimin e tij si nje i arratisur, Reacher zbulon…

A E DINI SE?

A e dini se Arnold Schwarzenegger u pagua afersisht $21,429 per secilen prej fjaleve qe ai shqiptoi (700 fjale) ne filmin Terminator 2: Dita e Gjykimit (Terminator 2: Judgement Day)? Me teper se 10 vite kane kaluar qe nga sajborgu i pare me emrin Terminatori u perpoq te vriste Sarah Connor dhe djalin e saj…

Duke u punuar per “Ride Along 3” me Ice Cube dhe Kevin Hart

“Ride Along 3” eshte duke u zhvilluar me skenarist Phil Hay dhe Matt Manfredi. Ice Cube dhe Kevin Hart pritet te marrin perseri rolet e James Payton dhe Ben Barber. “Jemi duke shkruar skenarin per momentin, jam duke pritur per ta lexuar dhe jemi shume te lumtur per idene dhe se cfare ajo mund te…

Don Kishoti i Disney merr per skenarist Billy Ray

Ne Dhjetor 2012, u tha se Walt Disney Pictures do te zhhvillonte nje adaptim te “Don Kishotit te Mances” bazuar ne romanin e Miguel de Servantes  se vitit 1605. The Hollywood Reporter sjell lajme se ka rinisur i gjithe projekti duke vendosur Billy Ray (The Hunger Games, Captain Phillips) si skenarist te filmit te Don Kishotit…

Publikohet traileri i ri i “Resident Evil: Kapitulli i Fundit”

Seria e Filmave “Resident Evil” mund te jete duke perfunduar por kjo nuk do te thote se Milla Jovovich dhe kasti tjeter i aktoreve nuk do te bejne buje ne filmin e fundit. Regjisori Paul Thomas Anderson u tha pjesemarresve te New York Comic Con se filmi i fundit qe do te dale do te kthehet…

LAJM I FUNDIT

 J.K. Rowling ka konfirmuar se do te kete 5 filma te “Bisha Fantastike dhe Ku T’i Gjejme Ato” (Fantastic Beasts and Where to Find Them). Deri me tani dinim se do te kishte vetem 3 filma.

Will Smith ne posterin e ri te “Bukuri Kolaterale”

  New Line Cinema dhe Village Roadshow Pictures kane publikuar posterin e ri te “Bukuri Kolaterale” (Collateral Beauty), dhe sigurisht qe Will Smith eshte aty. Posteri i publikuar eshte imazhi i pare ne galerine e fotove ne fund te ketij artikulli. Per te pare trailerin e filmit, klikoni ketu. Filmi eshte me regji te fituesit te…

James Gunn flet per rolet femerore tek Rojtaret e Galaksise Vol. 2

Diten e marte(date 11 Tetor, Dita Nderkombetare e Vajzave) regjisori James Gunn mori pak kohe per te folur rreth kesaj dite dhe se si ajo lidhet me filmin Rojtaret e Galaksise Vol2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2). Kuotimi i me poshtem eshte marre nga faqja zyrtare e regjisorit James Gunn. “Grate, ne te gjithe…